Najčastejšie otázky

Young Car Mechanic je silná medzinárodná súťaž orientovaná na segment autoopravárenstva v tomto regióne. Ako z názvu vyplýva, je pre študentov stredných odborných škôl. Jej hlavné ciele sú: Spopularizovať profesiu automechanika medzi mladými ľuďmi, vymieňať si skúsenosti a vyučovacie postupy, a nájsť mladé talenty v oblasti automechaniky.

V máji roku 2019 sa v Poľsku udialo už tretie medzinárodné finále, do ktorého sa zapojilo až 7 krajín, v ktorých má značka Inter Cars zastúpenie. Mnohé zúčastnené krajiny však majú na svojej domácej pôde tradíciu oveľa dlhšiu než len tri roky.

Pre školský rok 2021/2022 sa zoznam krajín výrazne rozrástol, a to na celkových 10 krajín. Finalisti zo Slovenska si pomerajú sily s kolegami z Bulharska, Estónska, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Poľska, Ukrajiny, Rumunska a Chorvátska.

Súťaž je od začiatku organizovaná spoločnosťou Inter Cars, ktorá je najväčším a najspoľahlivejším dodávateľom náhradných dielov pre osobné a nákladné vozidlá v Strednej a Východnej Európe. Je pre nás teda prirodzené podporovať odborníkov práve z tohto odvetvia.

Žiadne veľké veci nevznikajú samé od seba. Preto sa na tvorbe a organizácií súťaže tohto formátu podieľajú aj veľké značky z tohto odvetvia. Stabilnými partnermi sú značky ako ZF-TRW, BOSCH, Schaeffler, Elring a mnohí ďalší, či medzinárodní alebo lokálni partneri. Pozri sekciu "Partneri".

Pretože takáto príležitosť je len raz za rok. A pretože najlepší odchádzajú domov so skutočne hodnotnými výhrami. Slovenské technické školstvo má dlhodobo veľmi dobrú reputáciu. Máme šikovné slovenské ručičky. Bolo by prezieravé to využiť!

Samozrejme, že aj škole. Každý súťažiaci reprezentuje nie len seba, ale priamo aj svojho profesora a školu, na ktorej študuje. Tento rok si, z medzinárodného finále v Maďarsku, tí najlepší odnesú odmeny v desiatkach tisíc eur, ktoré sú v rôznom pomere odovzdané študentovi a jeho profesorovi. Škola má takto šancu si výrazne prilepšiť, čo sa týka svojho vybavenia, či zlepšenia študijného prostredia.

V prvom rade je dôležité sa oboznámiť so všetkými detailmi, ktoré Tvoria túto súťaž. Pozorne si popozerajte našu stránku krížom-krážom. Špeciálnu pozornosť venujte pravidlám. Porozprávajte sa so svojim profesorom, motivujte svojich spolužiakov.

Skrátka kliknite na Registráciu. Buď prostredníctvom sekcie s pravidlami alebo priamo cez horné menu na stránke. Ak Vám je už všetko jasné, vyplňte potrebný formulár. Následne to bude všetko už na nás. Dáme Vám vedieť, aký je ďalší postup tak, aby ste nič nepremeškali.

Bude to len vo Váš prospech. Finalisti zo Slovenska pocestujú do zahraničia a budú komunikovať so zahraničnými kolegami. Technické úlohy sú organizované a pod dozorom zástupcov medzinárodných značiek. Tí s Vami komunikujú rukami, nohami, ale aj po anglicky. Technické detaily potrebné na výkon technického úkonu však budú komunikované v lokálnom jazyku.

Organizátori súťaže

International partners

Facebook Instagram Youtube