Národné Finále Young Car Mechanic 2024

Národné finále súťaže Young Car Mechanic 2024 sa konalo v moderných priestoroch školiaceho strediska KIA v Žiline. Tento rok sa spoločnosť Kia Sales Slovakia stala lokálnym partnerom súťaže a ako jeden z 12 partnerov pripravila skúšku pre našich súťažiacich.


Priestory školiaceho strediska ponúkali ideálne podmienky pre našu súťaž. Okrem veľkorysých priestorov pre stanovištia s úlohami partnerov, pódiom a občerstvením, zabezpečili nám aj bezpečnostné školenie pod vedením Jakuba Konta, bezpečnostného technika v KIA. Študenti mali možnosť zažiť na vlastnej koži dôležitosť nosenia bezpečnostných prvkov pri práci, vrátane ukážok následkov ich zanedbania. 

 

Výhry a Ocenenia

Všetci súťažiaci dostali  od spoločnosti Inter Cars  pracovné oblečenie, tričká, športové mikiny a množstvo užitočných odmien. Víťazi získali hodnotné ceny nielen pre seba, ale aj pre svoje školy. Na odmenách nešetrili ani naši skvelí dodávatelia, ktorý prispeli krásnymi, cenami.

•             1. miesto: Dušan Zavaterník zo SOŠ hotelových služieb a dopravy, Lučenec, získal ceny v hodnote 1100€ vrátane tabletu Samsung Galaxy, hodiniek, JBL slúchadiel, sady náradia Hazet, aku skrutkovača Bosch a poukazu do Amazonu v hodnote 400€.

Škola, ktorú víťaz navštevuje, získala od spoločnosti Inter Cars 5 vstupeniek na Inter Cars EXPO 2024 a poukaz na vybavenie dielni v hodnote 1000€.

 

•             2. miesto: Lukáš Hodál zo SOŠ techniky a služieb, Topoľčany, získal ceny v hodnote 715€ vrátane JBL slúchadiel, sady náradia Hazet, aku skrutkovača Bosch, hodiniek a poukazu do Amazonu v hodnote 250€.

Škola študenta, ktorý sa umiestnil na druhom mieste získala poukaz na nákup garážového vybavenia v hodnote 800€.

 

•             3. miesto: Michal Džugan zo SOŠ automobilová, Košice, získal ceny v hodnote 500€ vrátane sady náradia Hazet, kamery do auta, aku skrutkovača a poukazu do Amazonu v hodnote 150€.

Škola študenta, ktorý sa umiestnil na tretom mieste získala poukaz na nákup garážového vybavenia v hodnote 600€. 

 

Program Pre Pedagógov

Pedagógovia mali počas súťaže zakázaný vstup do zóny súťažných úloh, a preto sme pre nich pripravili zaujímavý program. Zúčastnili sa workshopu na tému "Budúcnosť vzdelávania a spolupráca s dodávateľmi náhradných dielov", navštívili fabriku KIA a absolvovali prehliadku závodu. Po spoločnej večeri v Country Saloone si všetci mohli zahrať bowling a oddýchnuť si po náročnom dni.

 

Význam Súťaže

Súťaž Young Car Mechanic je pre mladých automechanikov skvelým odrazovým mostíkom do budúcnosti. Okrem možnosti preukázať svoje zručnosti a vedomosti, študenti nadviazali kontakty s renomovanými firmami v automobilovom priemysle a získali cenné skúsenosti, ktoré im môžu pomôcť v ich budúcej kariére. Moderátorom tohtoročného Národného Finále bol Roman Juraško a čoskoro sa môžete tešiť aj na reportáž v relácií Autosalón.

Medzinárodné Finále

Po náročnom dvojdňovom súťažení, kedy si prešli všetci súťažiaci 12 komplexnými praktickými úlohami mame víťazov, pričom prvý z nich bude zastupovať Slovensko na medzinárodnom finále.

Víťaz národného finále Dušan Zavaterník spolu so svojim pedagógom Jánom Severínim bude reprezentovať Slovensko na medzinárodnom finále v Litve. Okrem toho že bude Dušan reprezentovať Slovensko na Medzinárodnom finále proti súťažiacim z 11 krajín, ako odmenu si môže vychutnať aj voľný deň na spoznávanie hlavného mesta Litvy, Vilnius a krásny hotel.

                                                                      

Medzinárodní partneri podujatia : Bosch, Continental, Elring, Febi, Filtron, NRF, Schaeffler, Shell, Varta, ZF, Meyle

Lokálni partneri :  KIA Sales Slovakia a Ministerstvo Školstva