Súťaž Young Car Mechanic sa stáva medzinárodnou

Súťaž Young Car Mechanic už je jednou z pravidelných udalostí v automobilovom priemysle v Poľsku a na iných trhoch, na ktorých pôsobí spoločnosť Inter Cars. Tohtoročného štvrtého vydania sa zúčastnia účastníci z celkom 9 krajín, ktorí budú bojovať o titul najlepšieho mladého mechanika roku 2020.


Každý rok sa o účasť v súťaži uchádza stále viac krajín, ktorých predstavitelia súťažia o titul najlepší mladý mechanik, ako aj o hodnotné ceny financované partnermi podujatia.

Prvé vydanie medzinárodnej súťaže organizovanej v rámci programu „Young Personnel“ sa uskutočnilo v roku 2017 a zúčastnili ho zástupcovia Poľska, Lotyšska a Litvy. Víťazom sa stal Kęstutis Mockus z Litvy. V nasledujúcich rokoch sa k tejto prestížnej udalosti pripojili predstavitelia iných krajín, aby mohli súťažiť proti svojim zahraničným kolegom. Príjemným prekvapením bolo víťazstvo Barteka Januszewského zo strojárskej školy v Białystoku. Barteka pripravil na súťaž Krzysztof Czerech.

Tento rok sa súťaže zúčastnia zástupcovia Poľska, Litvy, Lotyšska, Estónska, Bulharska, Rumunska, Maďarska, Slovenska a Ukrajiny. Medzinárodný charakter podujatia jednoznačne dokazuje, že má veľký význam pre automobilové spoločnosti.

Súťaž sa každým rokom stáva čoraz obľúbenejšou, čo len dokazuje, že jej vzorec funguje. Spätná väzba, ktorú dostávajú organizátori od dodávateľov a garáží, ich len povzbudzuje, aby pokračovali v podujatí a propagovali ho v iných krajinách.