Young Car Mechanic 2019 - najlepší z najlepších!

Posledný májový víkend sa stretlo 21 pretekárov reprezentujúcich 7 krajín starého kontinentu. Sú to najlepší mladí mechanici, ktorí pod pozorným dohľadom významných partnerov podujatia bojovali o vytúžený titul Young Car Mechanic 2019 a spolu s ním aj o 100 000 zlotých, čo je takmer 23 500 €! Víťaz


Posledný májový víkend sa stretlo 21 pretekárov reprezentujúcich 7 krajín starého kontinentu. Sú to najlepší mladí mechanici, ktorí pod pozorným dohľadom významných partnerov podujatia bojovali o vytúžený titul Young Car Mechanic 2019 a spolu s ním aj o 100 000 zlotých, čo je takmer 23 500 €! Víťaz však môže byť iba jeden.

 

Kto sa stal najlepším Junior Mechanic v roku 2019?

V dňoch 25. - 26. mája sa Inter Cars Training Center premenil na bojovú arénu kde si mladí nadšenci zmerali svoje zručnosti a vedomosti oblasti automobilovej mechaniky - bolo to miesto, kde mladí mechanici zo 7 európskych krajín súťažili o čestný titul Young Car Mechanic 2019. Boli to najlepší z 3000 študentov, ktorí sa do súťaže zapojili.

Ostatný ročník súťaže Young Car Mechanic bol jedinečný. Zúčastnilo sa ho takmer 150 škôl, z ktorých sa zapojilo vyše 3.000 študentov. Naša neutíchajúca snaha o rozvoj tohto podujatia sa neminula svojmu účinku. Všetko vďaka rastúcemu záujmu zamestnancov a dodávateľov spoločnosti Inter Cars, ktorí tiež vidia veľké benefity vyplývajúce zo svojej účasti na tomto podujatí“, hovorí Wojciech Twaróg, člen predstavenstva spoločnosti Inter Cars

 

Tretí ročník medzinárodnej súťaže

Aktuálne máme už tretí ročník súťaže Mladý mechanik. Boli naň pozvaní študenti aj z iných európskych krajín, v ktorých Inter Cars vykonáva svoje aktivity. V roku 2017 sa zúčastnili - okrem Poľska - študenti z Lotyšska a Litvy, o 12 mesiacov neskôr sa k nim pridali kolegovia z Bulharska a Estónska. V roku 2019 bola súťaž ešte väčšia, pretože tam boli zástupcovia zo škôl z Poľska, Litvy, Lotyšska, Estónska, Ukrajiny, Maďarska a Bulharska.

Súťaž medziročne rastie spolu s rastúcim záujmom zahraničných firiem. Zvyšujúci počet zástupcov z iných krajín má za následok, že Young Car Mechanic je trvalo zapísaná do kalendára automobilového priemyslu - a to u spoločností, ktoré nás podporujú, ako aj u škôl, ktorých študenti sa aktívne zapájajú do súťaže. Je to veľké zadosťučinenie a potvrdenie toho, že táto iniciatíva je potrebná.“ hovorí Tomasz Piluch, manažér klastra a riaditeľ exportu Inter Cars.