Dva dni plné emócií

Počas dvoch dní boja museli súperi čeliť viacerým úlohám, ktoré pre nich pripravili tréneri Inter Cars a partneri eventov. Medzi nimi boli súťaže zamerané na diagnostiku áut, výmenu brzdových doštičiek a diskov, mechanický prenos pohonu a mnohé ďalšie, ktoré boli navrhnuté na overenie vedomostí mlad


Počas dvoch dní boja museli súperi čeliť viacerým úlohám, ktoré pre nich pripravili tréneri Inter Cars a partneri eventov. Medzi nimi boli súťaže zamerané na diagnostiku áut, výmenu brzdových doštičiek a diskov, mechanický prenos pohonu a mnohé ďalšie, ktoré boli navrhnuté na overenie vedomostí mladých adeptov na profesionálnych automechanikov. Tu bola dôležitá tak presnosť, ako aj efektívnosť vykonávania úloh. Aj tá najmenšia chyba mohla súťažiacich pripraviť o vytúžené umiestnenie v prvej trojke.

Musím priznať, že úroveň zručností účastníkov, ktorí sa tento rok zúčastnili na medzinárodnom finále, bola naozaj vysoká. Pre nás je to jasný signál, že mladí mechanici si uvedomujú vážnosť konkurencie a chcú, aby si neskôr našli čo najlepšie uplatnenie. Je to veľmi konštruktívne. Som presvedčený, že v nadchádzajúcich rokoch bude iniciatíva pre mladých automobilových mechanikov ešte dôležitejšia, pričom sa zapoja nový súťažiaci z ešte viac krajín“, hovorí Radosław Sujka, manažér oddelenia Inter Cars Training.

 

Gala Finále

Ihneď po skončení súťaže, v nedeľu popoludní, všetci hráči a ich profesori spolu s pozvanými hosťami odišli na slávnostnú večeru, ktorá bola spojená s galaprogramom. Emócie dňa boli veľmi silné. Do hry vstúpila nielen prestíž a chvála, ale aj atraktívne ceny - celková hodnota cien na prvých troch miestach bola až 100 000 PLN, čo je v prepočte takmer 23 500 €. Ďalšou atrakciou, ktorú organizátori pripravili pre všetkých finalistov, bolo pozvanie na výlet do Stuttgartu, počas ktorého navštívia sídlo Elringu a spolu s továrňou a múzeom Mercedes.

 

Mladý automechanik 2019

Najlepší mladý mechanik v roku 2019 bol Eren Osman reprezentujúci Bulharsko, ktorý v záverečnej súťaži zaznamenal 208 bodov. Druhé miesto obsadil Lukas Karlis Siksnis z Litvy s 203,5 bodmi. Na treťom mieste sa umiestnil Bartłomiej Januszewski, víťaz minuloročnej série Young Car Mechanic, ktorý získal 195,5 bodov.

Celá organizácia súťaže by sa nemohla uskutočniť bez podpory spoločností, ktoré sa podobne ako Inter Cars, zaujímajú o rozvoj mladých talentov v automobilovom priemysle. A tak strategickí partneri, ako pre národné, tak aj na pre medzinárodné finále, boli spomočnosti Bosch, Elring a ZF Aftermarket a spoločnosti Hella, Varta, Meyle a Motoremo boli okrem vyššie uvedených aj partnermi, ktorí podporovali medzinárodné finále.

Súťaž bola realizovaná ako súčasť iniciatívy "Mladí ľudia" - program vytvorený spoločnosťou Inter Cars SA. Ten zahŕňa spoluprácu s odbornými školami, vrátane zabezpečenia vybavenia pre vzdelávanie modernými prístrojmi, slúžiacimi na opravy a diagnostiku porúch v automobiloch. Program podporuje vedomostné olympiády, učňovské vzdelávanie a stáže pre najlepších študentov.

Program pre mladých ľudí je reakciou na rastúce potreby automobilového priemyslu, ktorý v súčasnosti zápasí s nedostatkom nových zamestnancov. Súťaž Young Car Mechanic, ktorá vznikla pred tromi rokmi, prostredníctvom dômyselných súťaži pomáha vybrať tie najlepšie talenty a pripraviť ich na prácu v autodielni. Signály, ktoré dostávame od ľudí z nášho odvetvia potvrdzujú našu vieru, že je to cenná a nevyhnutná iniciatíva“, sumarizuje Marta Ciesielska, koordinátorka projektu Young Kadry